شاید برای خیلی ها دریاچه سقالکسار یادآور فیلم ماهی و گربه باشد. اما این دریاچه به خودی خود دارای جاذبه های بسیاریستدریاچه سد سقالکسار در استان گیلان و در ۱۵ کیلومتری جنوب شهر رشت و بین راه آقا سید شریف تا جیرده قراردارد و به دلیل جاذبه های بکر و خارق العاده ای که داراست مناسب طبیعت گردان تور شمال می‌باشدآب دریاچه از ریزش های جوی و چشمه ساران منطقه تامین می‌گردد. ارتفاع دریاچه از سطح دریا ۶۴ متر، طول دریاچه در حدود ۶۰۰ متر و عرض آن ۵۰۰۰ متر است. واژه‌ سقالکسار به‌معنای محل آب خوردن پرندگان است. در گذشته پرندگانی مثل لک و سار به این روستا می‌آمدند و از چشمه‌ی موجود در آن آب می‌خوردند به همین خاطر این روستا سقالکسار نامیده شده است. مساحت این دریاچه ۱۵ هکتار است.
سقالکسار از دیدنی های رشت

سد خاکی سقالکسار

در اطراف مزار آقا سید شریف در نزدیکی شهرستان شفت دریاچه‌های زیادی وجود دارد که دارای طبیعت بسیار بکر و زیبا هستند  یکی از بزرگترین این دریاچه ها سد خاکی سقالکسارمی باشد که در نزدیک چماچاه و روستای سقالکسار واقع شده استزیبایی این دریاچه در تمامی فصل ها جلوه‌نمایی می کند و گردشگران بسیاری را از سراسر ایران به خود جذب می کند. نهایت زیبایی این دریاچه در فصل های تابستان و پاییز است. در فصل تابستان همه‌ی درختان و جنگل های اطراف سقالکسار یک دست سر سبز می‌شوند و در فصل پاییز رنگارنگ شدن برگ های درختان باعث چشم نواز شدن منظره می گردد. البته از همه‌ی این حرف ها بگذریم از انعکاس دیدنی دریاچه سقالکسار نمی توان گذشت. پس زمان آن رسیده که به دور از همه‌ی مشکلات و مشغله های فکری خود را برای سفر به سقالکسار آماده کنید.
سقالکسار رشت عکس زیبا

استفاده از قایق پارویی در دریاچه سقالکسار

به دلیل وجود درختان سر به فلک کشیده  در اطراف دریاچه سکوت زیبایی آن را فرا گرفته است. این سکوت، آرامشی عجیب و زیبا به مردم این منطقه و گردشگران میدهد. اگر عاشق سرگرمی و ورزش کردن هستید، میتوانید از قایق های روی دریاچه نیز استفاده کنید.
دریاچه سقالکسار رشت

هتل های رشت   -   دیدنی های رشت