پارک جنگلی ناژوان

ناژوان از گذشته تا به الان قطب گردشگری طبیعی شهر اصفهان به حساب می‌آمده است. ناژوان در واقع  مجموعه‌ایست از باغ‌های قدیمی اصفهان که باوجود توسعه‌ شهری همچنان پا برجا مانده است. این باغ ۱۲۰۰ هکتاری  در غرب اصفهان قرار دارد. شهرداری اصفهان به مرور زمان با افتتاح امکانات تفریحی متنوعی همچون باغ پرندگان، باغ پروانه‌ها، باغ خزندگان، آکواریوم و دلفیناریوم، مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، پل‌های پیاده‌روی متعدد، تله‌سیژ، امکانات قایق‌رانی و... این مکان  را به مقصدی توریستی تبدیل کرده است.

 

آکواریوم ناژوان

این آکواریوم در پارک جنگلی ناژوان در زمینی به وسعت 4000 متر مربع و در عمق 7 متری زیر زمین احداث شده است. در این مجموعه، آکواریوم های بزرگ 5 الی 10 متری ، آکواریوم های لمسی ، سیلندر آکواریوم و نیز یک تونل آکواریوم به طول 35 متر و همچنین یک بخش مخصوص عکس یادگاری ، فروشگاه هدایا و یک کافی شاپ هم طراحی و تعبیه شده است . برای اولین بار است که در ایران یک مجموعه آکواریوم با این حجم احداث می گردد. آکواریوم اصفهان با سرمایه گذاری مشترک شرکت اقیانوس آکواریوم ترکیه و شهرداری اصفهان ساخته و به بهره برداری رسیده است.
گردشگران می توانند در کنار و بالای سر خود زیباترین و منحصربه فردترین گونه‌های آبی را تماشا کنند و دنیای زیر آب را از نزدیک تجربه کنند. در این تونل آکواریوم گونه‌های مختلف آبزیان، ماهیان آب‌های شور و شیرین، ستاره دریایی و... از پنج اقیانوس دنیا به نمایش گذاشته شده است.
 

تعداد ماهی ها و گونه ها

آبزیان آکواریوم اصفهان حدود 6500 موجود زنده میباشد که بالغ بر 300 تا 350 گونه از ماهی های پنج قاره جهان را در خود جای داده است که حدود 100 قطعه از این آبزیان جزء خطرناکترین ، نادرترین و عجیبترین گونه از ماهیان میباشد. همچنین 6 نوع کوسه در تونل آکواریوم اصفهان زندگی میکنند .
 
 

اطلاعات آکواریم ها

در این مجموعه ، آکواریوم های بزرگ 5 الی 10 متری ، آکواریوم های لمسی و سیلندر آکواریوم و نیز یک تونل آکواریوم به طول 35 متر طراحی و تعبیه شده است
تعداد سیزده عدد آکواریوم دیواری به طول4 متر
ده عدد آکواریوم کوچک شامل ماهی های خاص و گومه های نادر
تونل آکواریوم به طول 35 متر و گنجایش 1.5 میلیون لیتر آب که بسیاری از گونه های آبزیان اوقیانوسها را در خود جای داده است
سه عدد سیلندر آکواریوم بزرگ با گنجایش 2500 لیتر
دو عدد آکوارم تاچ پول یکی شامل ماهی کویی ( کپور ژاپنی ) و دیگری ستاره های دریایی
یک عدد آکواریوم با کانسپت آمازون که ماهی های رودخانه های آمازون را در خود جای داده است

 

برای این که لذت‌ کافی از پارک ناژوان، ساحل زاینده‌رود، آکواریوم و دلفیناریوم ناژوان ببرید حداقل باید یک ساعتی زمان بگذارید. بازدید از کل مجموعه‌ی تفریحی ناژوان حداقل یک روز زمان می‌برد. آکواریوم ساعات بازديد مجموعه همه روزه از ساعت 10 صبح تا 9 شب به صورت یکصره ميباشد .

آدرس آکواریوم ناژوان

اصفهان - جاده حاشیه شهر-  بخش غربی اصفهان- پارک ناژوان- بلوار الفت - آکواریوم اصفهان